sobota, 16 kwietnia 2011

Jeep - Grzesznica / Fart (Tonpress, 1984)

O ile o Śmierci Klinicznej, można jeszcze coś znaleźć w internecie, to zespole Jeep słuch jakby zginął. Istnieje natomiast wspaniałe forum.80s.pl, gdzie odkopałem jakieś info na temat tego składu z Trójmiasta.
Singiel jaki zyskałem w posiadanie, to jak się okazuje, jedyne oficjalne wydanie zespołu. Jeep swoją historię rozpoczął już w 1981 roku jeszcze jako formacja Pick-Up (dokładnie 5 lutego 1981 roku). Kapelę można opisać jako tą z gatunku "potencjał już na starcie". Dzięki wygranej w regionalnym przeglądzie "Muzyki Młodej Generacji" w Gdańsku, Jeep znalazł się na festiwalu jarocińskim. Tam zajął trzecie miejsce, przegrywając min. z TSA. Młodzi muzycy zagrali w koncercie galowym obok Perfectu, Kasy Chorych i Dżemu.  Lipiec 1981 to czas zmiany nazwy zespołu z Pick-Up na Jeep. W grudniu 1982 roku Jeep zawiesił działalność.

Wiosną 1984 roku Jeep wznowił prace i rozpoczął próby w Spółdzielczym Domu Kultury Gedania przygotowując nowy repertuar. Skład ówczesnego zespołu to:
Zdzisław Kowalski "Bizon" - śpiew (wokalista o aparycji boksera wagi super ciężkiej - wedle żartobliwej oceny muzyków "zabija jednym uderzeniem pięści" - stąd pseudonim "Bizon"). 
Adam Kozakiewicz - gitara, 
Sławomir Walasiewicz - gitara,  
Wojciech Marszałek - gitara basowa,  
Piko - perkusja. 

Ich najpopularniejsze utwory z tamtego okresu (emitowane m.in. w radiowej Trójce i telewizyjnej Dwójce) to "40 stopni Celsjusza w cieniu" i "Grzesznica". Pozwoliłem sobie wrzucić obie strony tego singla (odsłuch na zippyshare):

Jeep - Grzesznica


Jeep - Fart


Wielkie 5!


1 komentarz: